Australijskie Ministerstwo Obrony oficjalnie wprowadza na rynek OPV Enterprise klasy Arafura

OPV Enterprise skupia pod jednym dachem zespoły Wspólnoty Narodów i przemysłu obronnego w celu budowy i utrzymania nowych pojazdów OPV klasy Arafura Royal Australian Navy, z których pierwsze dwa są budowane na południu Australia, pozostałe 10 statków, które mają zostać zbudowane w Australii Zachodniej.

„ Wspaniale jest zobaczyć współlokację personelu przemysłu stoczniowego Wspólnoty Narodów i personelu konserwacyjnego oraz partnerów branżowych Luerssen, CIVMEC i Raytheon dostarczających wyniki dla naszej marynarki wojennej ”- powiedział zastępca sekretarza National Naval Shipbuilding, Tony Dalton.

Szef systemów morskich, kontradmirał Wendy Malcolm powiedział, że utworzenie przedsiębiorstwa OPV stanowi ważny kamień milowy w ramach planu ciągłego budowy statków.

“ Uruchomienie oznacza krytyczny krok w kierunku impl Wdrożenie Planu Galileo, ambitnego modelu przyszłego utrzymania morskiego, który zapewnia, że ​​nasza organizacja ds. zrównoważonego rozwoju angażuje się w zespoły przejęć na wczesnym etapie procesu budowy ”- powiedział wiceadmirał Malcolm.

“ Ewolucja naszego zarządzania aktywami, łańcucha dostaw, infrastruktury, ulepszonych modeli handlowych a profesjonalizacja w całym przedsiębiorstwie będzie kluczem do sukcesu.

” Ten proces zapewnia, że ​​potrzeby w zakresie utrzymania są brane pod uwagę na etapie projektowania i łączy obronę, prime, małe firmy i dostawców usług w celu ułatwienia utrzymania naszych okrętów wojennych ze strategicznie położonych portów w całym kraju.

” Nie tylko obiecuje to zapewnić długoterminowe miejsca pracy mieszkańcom Zachodniej Australii i zaufanie przemysłu do inwestowania w Perth, ale także zapewni, że nasza marynarka będzie w stanie sprostać wszystkim zadaniom rządu w celu ochrony naszego narodu bezpieczeństwa ”.

OPV klasy Arafura, które zastępują łodzie patrolowe klasy Armidale i Cape, będą głównym atutem Australijskich Sił Obronnych w zakresie patroli morskich i zadań reagowania, a przede wszystkim będą wykonywać misje policji.

Źródło: ministerstwo obrony Australii

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

POZOSTAŁE ARTYKUŁY