Avenir LNG ogłasza dostawę Avenir Accolade

Avenir LNG ogłasza dostawę Avenir Accolade, drugiego statku do przewozu i bunkrowania skroplonego gazu ziemnego (LBV) o pojemności 7500 m3, o podwójnym zastosowaniu, z Keppel Offshore and Marine w Nantong.

fot. Avenir LNG

Po dostawie Avenir Accolade wejdzie na 3-letni czarter bez załogi do LNG Power Limited, spółki zależnej Hygo Energy Transition Ltd w celu wspierania rozwoju Hygo w Brazylii.

Pozycjonowanie Accolade oznacza pierwsze wejście firmy Avenir na rynek LNG w Ameryce Łacińskiej. Dostarczając LNG klientom Hygo wzdłuż brazylijskiego wybrzeża i wyposażone w specjalistyczny sprzęt do obsługi LNG, będzie ona mogła rozładowywać LNG bezpośrednio na ciężarówki w celu dalszej dystrybucji w Brazylii.

Peter Mackey, dyrektor generalny Avenir LNG Limited, skomentował: „Dostawa Avenir Accolade to kolejny ważny kamień milowy w realizacji naszej strategii przekształcenia Avenir LNG w wiodącą na świecie firmę dostarczającą LNG na małą skalę, co umożliwia wiodący na rynku zestaw aktywów. Rok 2021 to rok transformacji dla Avenir LNG, ponieważ w nadchodzących tygodniach oddamy do użytku nasz terminal LNG na lądzie na Sardynii i będziemy kontynuować rozbudowę naszej floty o kolejne cztery nowe statki do końca roku ”.

Źródło: Avenir LNG

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

POZOSTAŁE ARTYKUŁY