Fincantieri rozpoczyna prace w suchym doku na „VIKING MARS”

Włoski stoczniowiec Fincantieri położył stępkę pod Viking Mars, ósmy oceaniczny statek wycieczkowy budowany dla armatora Vikinga w jego stoczni w Ankonie.

Jednostka zostanie umieszczona w segmencie małych statków wycieczkowych. Podobnie jak statki siostrzane, będzie miał tonaż brutto około 47800 ton, 465 kabin z miejscami dla 930 pasażerów.

Statek ma zostać dostarczony w 2022 roku.

Jednostki Viking są wyposażone w energooszczędne silniki, zoptymalizowaną hydrodynamikę i kadłub, zmniejszając tym samym zużycie, a także systemy, które minimalizują zanieczyszczenia wytwarzane przez spaliny, spełniając najsurowsze przepisy dotyczące ochrony środowiska.

Fincantieri rozpoczęło współpracę z firmą Viking w 2012 roku. Dziś współpraca, która rozpoczęła się od zamówienia na dwa statki, obejmuje łącznie 20 jednostek, w tym zamówienie przyznane firmie Vard na dwa statki wycieczkowe wyprawowe oraz opcje.

Fincantieri powiedział, że był to rekord wszechczasów, największa liczba jednostek zbudowanych przez stocznię dla jednego armatora.

Pierwsza z serii, Viking Star, została zbudowana w stoczni w Margherze i dostarczona w 2015 roku. Pozostałe jednostki, Viking Sea, Viking Sky, Viking Sun, Viking Orion i Viking Jupiter, przekazane w latach 2016-2019, to wszystkie zbudowane na stoczni Ancona, a także Viking Venus, która dołączy do floty armatora w tym roku.

Pozostałe 9 jednostek, w tym opcje, wyjdzie na morze z włoskich stoczni grupy w latach 2022-2027.

źródło: FINCANTIERI

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

POZOSTAŁE ARTYKUŁY