Logimatic podpisuje historyczny kontrakt podczas pandemii z niemiecką linią kontenerową Hapag-Lloyd

SERTICA zastąpi kilka istniejących systemów zarządzania flotą w Hapag-Lloyd w ramach cyfrowej transformacji i centralizacji.

Hapag-Lloyd inicjuje cyfrową transformację, wdrażając SERTICA na ponad 70 największych kontenerowcach na świecie. Celem jest zapewnienie wspólnego technicznego systemu zarządzania flotą dla swoich flot zarówno w Hamburgu, jak i Dubaju.

fot. logimatic

Jan Rüsch, Business Project Manager w Hapag-Lloyd, mówi: „Dzięki płynnemu przejściu na wspólną platformę oprogramowania do zarządzania flotą w dwóch flotach spodziewamy się zwiększenia wydajności i obniżenia kosztów. Naszym celem jest osiągnięcie wyższego stopnia przejrzystości, oszczędne procesy zatwierdzania i szybki proces składania zamówień. ”

Claus Krogholm Pedersen, starszy kierownik projektu z Logimatic będzie odpowiedzialny za wdrożenie SERTICA i wyjaśnia: „Dzięki pojedynczemu wprowadzeniu danych dla załogi na pokładzie statków, Hapag-Lloyd zauważy spadek liczby duplikatów i zwiększenie przejrzystości. części i materiały zamówione przez statki. ”

Kiedy Hapag-Lloyd zdecydował się zainwestować w nowoczesną i gotową platformę oprogramowania IoT zarówno do operacji na statkach, jak i na lądzie, ważne było znalezienie systemu łatwego w obsłudze dla załogi.

Jan Rüsch z Hapag-Lloyd wyjaśnia: „Wybraliśmy przyjazny dla użytkownika i elastyczny system z przyjemną funkcją raportowania. Nasza inwestycja jest jednak większa niż tylko nowe oprogramowanie, ponieważ planujemy zoptymalizować nasze wewnętrzne procesy. Aby to osiągnąć, potrzebujemy wsparcia partnera, który posiada niezbędną wiedzę morską – tym partnerem jest Logimatic. ”

Pomimo globalnej pandemii cały proces był zarządzany i prowadzony w bezpieczny sposób z prezentacjami online, scenariuszami testowymi, warsztatami i negocjacjami kontraktowymi.

Hans Chr. Jensen, szef sprzedaży w Logimatic, podsumowuje: „Osoby pracujące w domu nie były żadnym problemem podczas tego procesu. Hapag-Lloyd to profesjonalna i nowoczesna firma spedycyjna, której pomimo różnych ograniczeń udaje się kontynuować codzienną działalność. Jesteśmy przekonani, że będzie to bardzo udane partnerstwo ”.

Źródło: logimatic

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

POZOSTAŁE ARTYKUŁY