MSC ogłasza kolejny udany rok dla swoich usług ładunków chłodniczych

Wysyłając ponad 1,9 miliona kontenerów chłodniczych tylko w 2020 roku, pobijając swój poprzedni rekord 1,8 miliona w 2019 roku, MSC nadal z powodzeniem żegluje po morzach, dostarczając świeże produkty konsumentom na całym świecie.

Światowy lider w usługach ładunków chłodniczych

fot. MSC

Rok 2020 był kolejnym udanym rokiem dla usług chłodniczych MSC, kiedy walczyliśmy z pandemią COVID, aby nadal dostarczać niezbędną żywność i leki. Będąc światowym liderem w rozwiązaniach transportu chłodniczego, obsługujemy jedną z największych i najnowocześniejszych flot kontenerów chłodniczych na świecie: w 2020 roku firma MSC wysłała rekordową liczbę 1,9 miliona kontenerów chłodniczych.

Ale czym właściwie są chłodnice i jakie produkty przewożą?
Chłodnie to kontenery z ciągłym zasilaniem i kontrolowaną temperaturą, które utrzymują łatwo psujące się produkty i wrażliwe na temperaturę ładunki w stanie świeżym przez całą podróż – od ciężarówki, przez pociąg, do barki, na statek i na każdym kroku pomiędzy. W ten sposób dbamy o bezpieczeństwo i najwyższą jakość żywności na długich dystansach.

Rosnący popyt

Globalny popyt na świeże owoce wzrósł w ciągu ostatniej dekady aż o 40%. Sytuacja ta została dodatkowo zintensyfikowana w 2020 r. Przez większe zapotrzebowanie na pokarmy bogate w witaminę C, takie jak świeże owoce, zwiększające odporność, jako część rosnącego trendu w zakresie zdrowia i odżywiania się w czasie pandemii COVID-19.

Aby sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu na nasze usługi ładunków chłodniczych w istniejących i nowych miejscach na całym świecie, rozszerzyliśmy naszą flotę chłodni o ładunki wrażliwe na temperaturę, w szczególności dodając 15000 jednostek Star Cool w 2020 r .

Dalszy rozwój naszych usług można znaleźć na naszych kontenerowcach klasy Gülsün . Dzięki ulepszonej konstrukcji i większym rozmiarom te gigantyczne statki oceaniczne mogą przewozić ponad 2000 dodatkowych kontenerów chłodniczych niż poprzednia generacja. Zwiększona zdolność pomogła w obsłudze dużej ilości działalności handlowej między Europą a Azją, pobudzając handel żywnością, napojami, lekami i innymi produktami chłodzonymi i mrożonymi.

„Kontenery chłodnicze i rozwiązania z kontrolą temperatury zyskały popularność w ciągu 2020 roku. W MSC nasi klienci pozostają naszym priorytetem i cieszymy się, że udało nam się utrzymać ich działalność chłodniczą w czasie pandemii. Rosnący popyt otworzył również nowe możliwości rynkowe, które byliśmy w stanie wspierać dzięki naszym ciągłym inwestycjom w najlepsze technologie dla rozwiązań w zakresie transportu chłodniczego. ” wyjaśnia Giuseppe Prudente, dyrektor ds. logistyki MSC Global.

W 2020 roku firma MSC dokonała pierwszej w historii wysyłki chilijskich klementynek do Hongkongu , łącząc Azję i Amerykę Łacińską za pośrednictwem usługi INCA. Wkrótce potem firma MSC z powodzeniem dostarczyła pierwszą w historii dostawę awokado z Kolumbii do Chin , podróż była możliwa dzięki naszej zaawansowanej technologii chłodniczej.

Zaawansowana technologia

Nieustannie inwestujemy w najlepsze technologie naszych kontenerów chłodniczych, aby zapewnić, że łatwo psujące się towary zachowują swoją jakość aż do miejsca docelowego. Korzystamy zarówno z technologii kontrolowanej atmosfery (CA), jak i technologii obróbki na zimno (CT), aby transportować szeroką gamę owoców i warzyw na całym świecie w optymalnym stanie przez cały czas.

Kontenery chłodnicze MSC są wyposażone w zintegrowaną technologię kontrolowanej atmosfery (CA), taką jak XtendFRESH ™ i Star Cool®. Mamy również silne partnerstwa z innymi dostawcami, takimi jak Liventus®, Maxtend® i Purfresh®. Takie systemy wydłużają okres przydatności do spożycia łatwo psujących się towarów poprzez regulację poziomu tlenu i dwutlenku węgla, co spowalnia proces dojrzewania i dłużej utrzymuje świeżość owoców.

Cold Treatment (CT) to wolny od chemikaliów sposób eliminacji muszek owocówek i innych owadów. Proces obniża temperaturę miazgi owocowej i utrzymuje ją przez określony czas, z różnymi ustawieniami, w zależności od kraju pochodzenia, rodzaju towaru i kraju przeznaczenia.

Częściowo dzięki rosnącej innowacyjności technologii chłodniczej MSC jest w stanie nieustannie przesuwać granice rozwiązań w zakresie transportu kontenerowego, łącząc rolników i producentów z nowymi rynkami na całym świecie i pozwalając ludziom cieszyć się świeżymi produktami z odległych krajów przez cały rok.

Rynek usług chłodniczych ma się rozwijać w nadchodzących latach, a dzięki flocie 560 statków MSC jest dobrze przygotowana do obsługi tego zapotrzebowania jako uznany lider w transporcie ładunków chłodniczych w wielu regionach. W ramach naszej niezrównanej obsługi klienta mamy do dyspozycji ponad 1000 ekspertów ds. Chłodnictwa, którzy doradzają klientom w zakresie ich potrzeb transportowych.

Źródło: MSC

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

POZOSTAŁE ARTYKUŁY