NAVANTIA na targach MSPO

Navantia po raz pierwszy pojawi się na targach MSPO Defence, które odbędą się w dniach 7-10 września w Kielcach. Na stoisku Navantii (E17) skupimy się w szczególności na fregatach F-100 i łodzi podwodnej S-80.

Fregata F-100 jest podstawą oferty, którą Navantia złożyła do programu Miezcnik uruchomionego przez MON na budowę trzech fregat wielozadaniowych w programie Transferu Technologii (ToT) i która przeszła do ostatniej fazy konkurencja.

F-100 to dojrzała konstrukcja, już w służbie hiszpańskiej marynarki wojennej, która była punktem wyjścia do udanych kontraktów eksportowych do Norwegii i Australii. Navantia ma długą historię w projektowaniu i budowie szerokiej gamy fregat o sprawdzonej elastyczności, dzięki czemu odpowiada na potrzeby Marynarki Wojennej RP.

Na MSPO Navantia zaprezentuje również „Navantisa” opartego na F-100. Navantis to zaawansowane środowisko szkoleniowe firmy, mające na celu zmniejszenie ryzyka i kosztów operacyjnych, a także zwiększenie wiedzy i możliwości załóg. Uczestnicy będą mogli również zobaczyć „Navantis Avatar” jego statku zaopatrzeniowego AOR oraz model S-80, pierwszej łodzi podwodnej zaprojektowanej i zbudowanej przez hiszpańską firmę, zwodowanej już w stoczni Navantia w Kartagenie. S-80 będzie najbardziej zaawansowanym konwencjonalnym okrętem podwodnym, częściowo dzięki systemowi napędu niezależnego od powietrza (AIP), który zwiększy jego dyskrecję.

Navantia i program Miecznik

Program Miecznik uruchomiony przez rząd RP zakłada budowę trzech fregat wielozadaniowych w miejscowej stoczni PGZ w ramach kontraktu na Transfer Technologii (ToT) z międzynarodową firmą, model biznesowy, w którym Navantia ma ugruntowane doświadczenie.

Navantia posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i budowie szerokiej gamy fregat o sprawdzonej elastyczności, dzięki czemu odpowiada na potrzeby Marynarki Wojennej RP.

Wykazał również zdolność do efektywnego wykonywania różnych modeli transferu technologii, które umożliwiły lokalny rozwój zdolności stoczniowych, a także wspierają cykl życia. Jest to model biznesowy o wysokiej wartości dodanej, w którym Navantia odnosi sukcesy dzięki kontraktom w Turcji, Arabii Saudyjskiej czy Australii.

„Navantia jest przygotowana do rzeczywistej obecności w Polsce iw ten sposób przyczynia się do budowy i utrzymania statków. Jesteśmy dumni, że możemy oddać do dyspozycji Marynarki Wojennej model współpracy, który okazał się korzystny zarówno dla nas, jak i dla naszych partnerów i który pozwoli Polsce, krajowi przyjaznemu i sojuszniczemu, wyposażyć się w bardzo technologiczna zdolność obrony morskiej, zaawansowany i sprawdzony zarówno w Hiszpanii, jak i u innych międzynarodowych klientów ”, powiedział dyrektor handlowy i rozwoju firmy Navantia, Javier Herrador.

Navantia uczestniczy również w konferencjach Baltexpo w Gdańsku. Jorge García Monedero, dyrektor handlowy ds. usług, przedstawi prezentację na temat „Kluczowych czynników osiągnięcia suwerenności przemysłowej”, w której przedstawione zostaną doświadczenia Navantii w programach ToT.

Wreszcie, Navantia będzie obecna także w drugiej części Baltexpo, która skupi się na branży morskiej energetyki wiatrowej, w której firma jest już znaczącym graczem.

źródło: NAVANTIA

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

POZOSTAŁE ARTYKUŁY