Nowy silnik optymalizacji portów AI zabezpiecza prawie 1 mln USD w postaci finansowania początkowego

eYard, nowy silnik optymalizacji mocy oparty na sztucznej inteligencji (AI) w chmurze, który pomaga operatorom terminali kontenerowych obniżyć koszty i poprawić wydajność operacyjną, zebrał 800 tys. euro (950 tys. USD) w nowej rundzie finansowania.

Finansowaniem kierował Mundi Ventures, międzynarodowy fundusz Venture Capital, z udziałem NLA z siedzibą w Hamburgu oraz dwóch światowych grup morskich.

Finansowanie z rundy zostanie przeznaczone na kontynuację globalnej ekspansji eYard, zatrudnienie kluczowych osób zajmujących się rozwojem produktu oraz ułatwienie integracji klientów.

Pablo Fernández-Peña Curbera, dyrektor generalny i współzałożyciel eYARD, powiedział, że silnik optymalizacji pomógłby znacznie zmniejszyć czas i koszty, które operatorzy terminali muszą poświęcić na zarządzanie eksploatacją stoczni.

Stwierdził: „Dzięki nowemu finansowaniu z Mundi Ventures, eYard jest dobrze przygotowana do realizacji swojej wizji na nadchodzący rok i dostarczania najlepszego produktu swoim klientom. Będziemy utrzymywać i dalej wzmacniać naszą orientację na klienta, umożliwiając inteligentniejszy handel światowy ”.

Platforma oparta na sztucznej inteligencji ma na celu ograniczenie bezproduktywnych ruchów kontenerów na placu, ułatwiając automatyzację złożonych procesów i zapewniając wgląd i wgląd w inteligentne raportowanie.

Kilka portów w Europie już korzysta z platformy eYard, zmniejszając nieproduktywne ruchy i koszty terminali o 25%.

Javier Santiso, dyrektor generalny i założyciel Alma Mundi Ventures, powiedział: „Branże portowe i żeglugowe wymagają większej cyfryzacji i inteligentnej automatyzacji. W Mundi Ventures wspieramy czołowych przedsiębiorców i najnowocześniejsze technologie, tak jest w przypadku eYard.

„To ambitni i doświadczeni specjaliści z branży, którzy mają wielką wizję. Poza tym urodzili się w centrum żeglugowym, takim jak Vigo w hiszpańskiej Galicji, niedaleko innych wybitnych przedsięwzięć, takich jak Inditex i Farfetch. Nie wszystkie jednorożce rodzą się w garażach, czasem na podwórku, w skromnej pracowni sukienniczej lub w średniowiecznym mieście ”.

Źródło: container-mag.com

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

POZOSTAŁE ARTYKUŁY