Nowy statek badawczy Gardline rozpoczyna pierwsze próby morskie

Nowy statek badawczy Gardline Ocean Resolution rozpoczął działania badawcze po zakończeniu testów sprzętu na początku tego roku.

„Ocean Resolution” przeszedł okres szczegółowego planowania, przebudowy i oddania do eksploatacji, powiedział Gardline, dodając, że statek został specjalnie zaprojektowany do przeprowadzania badań w sektorach morskiej energetyki wiatrowej oraz ropy i gazu.

Firma nie ujawniła dokładnego projektu, nad którym pracuje nowy statek badawczy, ani lokalizacji.

Statek badawczy DP2 ma 80-metrowy LOA co pozwala na skonfigurowanie go z szeregiem wysokiej klasy wyposażenia.

Jest w stanie prowadzić jednoczesne operacje pomiarowe z jednej mobilizacji, w tym sejsmikę 2D i 3DHR, płytką geotechniczną z CPT 100 kN, który można rozmieścić przez basen księżycowy statku i pobieranie próbek środowiskowych przez boczne ramy A.

„Ocean Resolution to prawdziwie wielozadaniowy statek badawczy, oferujący naszym klientom unikalne rozwiązania i dostosowujący się do wszelkich wymagań badawczych” – powiedział Nick Bayfield , dyrektor handlowy Gardline.

„Statek już teraz cieszy się dużą popularnością dzięki wielu projektom zarezerwowanym w 2021 r. Z szerokim zakresem prac, co pokazuje, jak wszechstronny jest”.

źródło: Gardline

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

POZOSTAŁE ARTYKUŁY