Opłaty za Kanał Sueski za tranzytowe statki mają wzrosnąć

Suez Canal Authority postanowiło podwyższyć opłaty kanałowe o sześć procent na rok 2022, z wyjątkiem gazowców LNG i statków wycieczkowych.

Jak poinformowano, planowana podwyżka zostanie zastosowana na początku lutego 2022 r.

Zostało to przekazane przez admirała Osamę Rabie , przewodniczącego Urzędu Kanału Sueskiego, na konferencji prasowej w dniu 4 listopada.

Statki wycieczkowe i gazowce LNG zostaną wyłączone z podwyżki, a opłaty za przejazd pozostaną takie same jak w 2021 roku.

Jeśli chodzi o statki LNG, przewodniczący wyjaśnił, że decyzja jest podejmowana w świetle ciągłego monitorowania najnowszych zmiennych handlu morskiego LNG w sposób, który integruje się z rozwojem elastycznych polityk marketingowych, w których przyznany procent redukcji na zbiornikowce LNG została zmodyfikowana z 25% do 15% zgodnie z planowaną do listopada nowelizacją okólnika nr (2) z 2015 roku.

Rabie dodał, że ustalenie opłat tranzytowych dla statków wycieczkowych przeprawiających się przez kanał wynika głównie z faktu, że ten typ statków był najbardziej dotknięty kryzysem pandemicznym Covid-19 w porównaniu z innymi typami statków. Sektor turystyki i podróży poniósł poważne straty na całym świecie, w tym statki wycieczkowe i jachty morskie, i oczekuje się, że do 2022 r.

źródło: Offshore Energy/Naida Hakirevic Prevljak

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Hub wodorowy w Porcie Gdynia

Port Gdynia kontynuuje prace związane z rozwojem gospodarki wodorowej. W dniu 26 maja w siedzibie