SEA-KIT jako pierwszy otrzymał certyfikat Lloyd’s Register Unmanned Marine Systems

Pierwszy w historii certyfikat bezzałogowych systemów morskich (UMS) został przyznany firmie SEA-KIT International przez Lloyd’s Register, co stanowi ważny kamień milowy dla przemysłu morskiego.

SEA-KIT ściśle współpracuje z Lloyd’s Register od początku 2020 r. w celu osiągnięcia najwyższych standardów dla sektora bezzałogowych statków nawodnych (USV), czego kulminacją jest ich najnowszy 12-metrowy USV klasy X dla wiodącego specjalisty ds. danych geograficznych, firmy Fugro, przyznano nowy certyfikat UMS w dniu 28 czerwca 2021 r. Jest to nie tylko ważne osiągnięcie SEA-KIT, ale także znaczące uznanie przez Lloyd’s Register dla szerszej społeczności morskiej.

Paul James, kierownik ds. ekspertyz morskich w firmie Lloyd’s Register , powiedział: „Lloyd’s Register pracuje nad zapewnieniem bezpieczeństwa bezzałogowych systemów morskich od czasu wprowadzenia naszego kodeksu UMS w 2017 r. Już na początku zdaliśmy sobie sprawę, że branża potrzebuje opłacalnego i solidna metoda wykazania, że ​​nowe i złożone systemy bezzałogowe są bezpieczne. Zespół marynarki Lloyd’s Register z zadowoleniem przyjął możliwość współpracy z SEA-KIT w celu zagłębienia się w projektowanie, działanie i budowę najnowszego bezzałogowego statku naziemnego. Z przyjemnością zapewniamy certyfikację i zapewnienie bezpieczeństwa systemu bezzałogowego SEA-KIT.”

Ben Simpson, dyrektor generalny SEA-KIT, powiedział: „Cieszymy się , że stawiamy sobie wyzwania, aby stale podnosić poprzeczkę, a to kolejny przykład ciężkiej pracy całego zespołu, która się opłaca. Wszyscy w SEA-KIT byli integralną częścią tego osiągnięcia. Jesteśmy absolutnie zachwyceni, że jako pierwsi otrzymaliśmy certyfikat UMS od Lloyd’s Register i mamy nadzieję, że będzie to pierwszy z wielu, ponieważ nadal przesuwamy granice i ustalamy najwyższe standardy w rozwoju bezpiecznych, wielozadaniowych platform USV.

Technologie systemów bezzałogowych nadal zdobywają mocną pozycję w sektorze offshore. SEA-KIT USV firmy Fugro już pracują nad projektami komercyjnymi na całym świecie, planując wiele dodatkowych konstrukcji, które obejmują większy statek jeszcze w tym roku.

Ivar de Josselin de Jong, Global Director Remote Inspection w Fugro, powiedział: „To przełomowy kamień milowy, ponieważ zapewnia ramy niezbędne do certyfikacji bezpiecznego projektu i budowy naszej floty Blue Essence USV. Umożliwi nam, naszym klientom i państwom bandery osiągnięcie ambitnych celów zerowych netto, które sobie wyznaczyliśmy. Jako pierwszy na świecie w branży, wspaniale jest móc w ten sposób przyczynić się do transformacji branży morskiej”.

SEA-KIT zidentyfikował liczne zastosowania swojej technologii USV w innych sektorach morskich, a ostatnio przeprowadził w swojej bazie w Tollesbury, Essex, serię demonstracji możliwości na żywo dla interesariuszy obrony morskiej i bezpieczeństwa.

źródło: Sea-Kit

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

POZOSTAŁE ARTYKUŁY