Stery strumieniowe Wärtsilä zapewniające optymalną wydajność napędu dla nowego statku do instalacji turbin wiatrowych

Grupa technologiczna Wärtsilä dostarczy siedem silników odrzutowych wymaganych do nowego statku do instalacji turbin wiatrowych (WTIV) budowanego w stoczni Daewoo Shipbuilding & Marine w Korei Południowej dla Eneti Inc. , stery strumieniowe Wärtsilä zapewnią optymalną wydajność napędu statku. Zamówienie w Wärtsilä zostało złożone w październiku 2021 r. Istnieje opcja na drugi statek.

Statek nowej generacji ma konstrukcję Gusto 16000X i będzie miał zaawansowane możliwości podnoszenia i wysoką wydajność energetyczną. Zaawansowana, lekka konfiguracja steru strumieniowego Wärtsilä spełnia standardy parametrów projektowych.  

W szczególności sprawdzony system cofania Wärtsilä w połączeniu z energooszczędnym 8-stopniowym nachyleniem są kluczowymi czynnikami umożliwiającymi skuteczne i niezawodne utrzymywanie stacji przez pędniki. Przechylenie zapewnia do 23 procent wyższy efektywny ciąg niż nie przechylone stery strumieniowe, jednocześnie zmniejszając zapotrzebowanie na moc i zużycie paliwa. Chowane stery strumieniowe mają połączony elektryczny układ sterowania i chowania, który oszczędza miejsce i wagę, a także ma mniej elementów, co zapewnia większą niezawodność.

„Dobrze znamy jakość i wydajność silników Wärtsilä. Można im ufać, że zapewnią wydajność w każdych warunkach morskich, co jest niezbędne w przypadku tego typu statku” – mówi Min Yun, szef działu zamówień maszyn offshore w DSME.

„Zgodnie z naszym zaangażowaniem w zrównoważony rozwój środowiska, skupiamy się dzisiaj na wysoce wydajnych technologiach, które są w stanie zapewnić doskonałą wydajność. Jesteśmy pewni, że rozwiązania Wärtsilä spełniają ten wymóg”, mówi Emanuele A. Lauro, prezes i dyrektor generalny Eneti.

„Bezpieczeństwo i niezawodność są głównymi potrzebami nowoczesnych WTIV z podnośnikiem, a nasz pakiet silników jest zoptymalizowany pod kątem ich realizacji. Ponadto, zapewniając efektywne swobodne żeglowanie i wyjątkową dynamiczną pozycję, niezależnie od warunków na morzu, przyczyniamy się do dekarbonizacji sektora morskiego – mówi Roger Holm, prezes Marine Power & EVP Wärtsilä Corporation.

Zakres obejmuje sześć sterów strumieniowych Wärtsilä WST-32 wyposażonych w nowoczesny elektryczny układ sterowania, co zapewnia niższe koszty cyklu życia, wysoką niezawodność i mniejsze zużycie energii, a także jeden ster strumieniowy Wärtsilä WTT-36. Wszystkie siedem są zgodne z obowiązującymi przepisami dotyczącymi ochrony środowiska przy użyciu normy akceptowalnej dla środowiska Lubricants (EAL) i mają być dostarczone do stoczni w pierwszym kwartale 2023 roku. Oczekuje się, że statek zostanie dostarczony właścicielowi w drugiej połowie 2024 roku.

Jest to czwarty WTIV z silnikami Wärtsilä zakontraktowanymi w 2021 r., co podkreśla wiodącą pozycję Wärtsilä w tej dziedzinie.

źródło: Wärtsilä

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

POZOSTAŁE ARTYKUŁY