Wärtsilä podpisuje pięcioletnią umowę Optimized Maintenance z najnowszymi cyfrowymi innowacjami z STQ of Canada

Grupa technologiczna Wärtsilä zawarła zindywidualizowaną pięcioletnią umowę Optimized Maintenence z kanadyjskim operatorem promowym Societé des Traversiers du Quebec (STQ). Umowa dotyczy 'FA Gauthier’, promu o długości 133 metrów, wyposażonego w silniki dwupaliwowe Wärtsilä 34DF i inne urządzenia Wärtsilä. Podpisanie umowy nastąpiło w II kwartale 2021 roku i istnieje możliwość przedłużenia o kolejne pięć lat. Ta umowa jest przedłużeniem umowy serwisowej, która obowiązywała przez ostatnie pięć lat.

Wśród usług świadczonych w ramach umowy z Wärtsilä znajdują się unikalne narzędzie firmy Expert Insight oraz dynamiczne planowanie konserwacji oparte na danych, które są możliwe dzięki Jednostce Zbierania Danych Wärtsilä (WDCU). Expert Insight wykorzystuje sztuczną inteligencję i zaawansowaną diagnostykę, aby przeprowadzić konserwację predykcyjną na wcześniej niemożliwym poziomie. Szacuje się, że nieplanowane przestoje można skrócić o 30 do 50 procent. Komunikacja między ekspertami Wärtsilä a załogą pokładową może odbywać się za pośrednictwem aplikacji do współpracy Expert Insight. WDCU zbiera i przesyła dane operacyjne do chmury w celu zdalnego monitorowania. Ułatwia to zaawansowane analizy, zapewniając w ten sposób dokładny wgląd w wydajność statku.

Oprócz silników Wärtsilä, wsparciem objęte jest również system magazynowania, zasilania i sterowania paliwem Wärtsilä LNGPac,  statku . Obejmą one zaplanowane części do konserwacji, serwis w terenie, usługi warsztatowe i logistykę dla sprzętu objętego usługą.

„Współpraca z Wärtsilä jest ważna i korzystna dla naszej działalności. Ta najnowsza umowa zapewni bezpieczeństwo i optymalne funkcjonowanie sprzętu, zapewniając jednocześnie optymalizację planowania i procedur konserwacji, co prowadzi do cennych redukcji kosztów operacyjnych – mówi Luc Morneau, dyrektor ds. operacji morskich w STQ.

„Przedłużenie tej umowy pokazuje korzyści i wartość, jaką ona niesie. Wzmacnia także relacje między naszymi firmami. Ponieważ przemysł morski przyjmuje coraz bardziej złożone technologie, wgląd w sprzęt, dynamiczne planowanie konserwacji i wsparcie techniczne w czasie rzeczywistym stanowią znaczną wartość dodaną i stają się coraz ważniejsze. Utrzymanie i optymalizacja aktywów jest również korzystna dla środowiska, a także dla rachunków za paliwo” – mówi Cole Lowder, kierownik ds. sprzedaży umów w Wärtsilä Marine Power.

„FA Gauthier” jest częścią floty promów STQ działających w kanadyjskiej prowincji Quebec i jej okolicach w ramach regionalnego systemu transportowego.

źródło: Wärtsilä

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

POZOSTAŁE ARTYKUŁY