Zeaborn Ship Managment opiera się na doskonałości nawigacyjnej dzięki rozwiązaniu Wärtsilä Fleet Operations Solution

Firma Zeaborn Ship Management (ZSM) z siedzibą w Hamburgu wybrała Wärtsilä Voyage rozwiązanie Fleet Operations Solution (FOS) firmy jako cyfrową platformę nawigacyjną dla zarządzanej floty tankowców. Każdy z ich 12 statków wdroży najnowocześniejszy system, umożliwiający ZSM efektywne porównywanie przebiegu rejsu, zapewnienie bezpieczeństwa floty i zmniejszenie obciążenia załogi. Zamówienie w Wärtsilä Voyage zostało złożone w grudniu 2020 roku.

Wärtsilä Fleet Operations Solution (FOS) firmy Wärtsilä Voyage ma zostać zatrudniony przez zewnętrznego menadżera statku Zeaborn Ship Management z siedzibą w Hamburgu dla zarządzanej floty tankowców © Zeaborn Ship Management

FOS integruje elektroniczny system wyświetlania map i informacji (ECDIS) z funkcjami planowania podróży, a także umożliwia połączenie statku z lądem z systemu. Dzięki możliwości wykorzystywania danych z innych systemów statków i źródeł zewnętrznych oraz wdrażania zaawansowanych analiz i uczenia maszynowego w celu dostarczania spostrzeżeń, FOS jest potężnym narzędziem o wielu zastosowaniach. Dla ZSM wspieranie bezpieczeństwa nawigacyjnego było jednym z priorytetów, biorąc pod uwagę jego znaczenie dla właścicieli tankowców i czarterujących.

„Cyfrowe innowacje są kluczowym elementem dla ZSM, aby zapewnić, że nasze zarządzane statki wykonują rejsy tak bezpiecznie i efektywnie, jak to tylko możliwe. Rozwiązanie Wärtsilä zapewnia nam większą przejrzystość, łącząc kluczowych interesariuszy na pokładzie i na lądzie w czasie rzeczywistym, a także ułatwiając nawigację i planowanie załogi ”- powiedział Matthias Ritters, dyrektor zarządzający Zeaborn Ship Management Tankers.

„Ta ważna umowa z postępowym zarządcą statków podkreśla wartość, jaką FOS może wnieść do różnych operatorów morskich w różnych obszarach. Niezależnie od tego, czy chcesz ulepszyć pojedynczy statek, czy na poziomie floty, zwiększyć bezpieczeństwo lub poprawić wydajność, FOS może Ci pomóc. Cieszymy się, że możemy rozpocząć współpracę z ZSM ”, powiedział Alex van Knotsenborg, dyrektor ds. Sprzedaży globalnej, Wärtsilä Voyage.

Dostawa obejmuje pakiet nawigacyjny FOS, obejmujący moduły planowania i realizacji rejsu, leasing operacyjny ECDIS oraz aplikację tabletu Wärtsilä BridgeMate, która umożliwia tworzenie kopii zapasowych map, wspomaganie decyzji nawigacyjnych i pomoc przy cumowaniu na skrzydłach z dowolnego miejsca na statku.

Uproszczone planowanie rejsu i dokładnie monitorowana realizacja rejsu – umożliwiające analizę porównawczą, ocenę i ciągłe doskonalenie – mają fundamentalne znaczenie dla właścicieli tankowców i czarterujących, biorąc pod uwagę wysokie potencjalne koszty związane z bezpieczeństwem. Jedną z bezpośrednich korzyści FOS jest radykalne skrócenie czasu potrzebnego na planowanie tras, dzięki czemu załoga ma więcej czasu na skupienie się na innych pracach krytycznych dla zapewnienia bezpiecznego przejścia. Monitorowanie w czasie rzeczywistym, zaawansowane wyznaczanie tras pogodowych i natychmiastowe aktualizacje map to kolejne zalety połączonego rozwiązania.

Źródło: Zeaborn Ship Management

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

POZOSTAŁE ARTYKUŁY